مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است

کد خبر: 12715    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۵۹:۳۳    بازدید: 0

کواکبیان:

کواکبیان:

کواکبیان: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، کواکبیان امروز پنجشنبه در اولین میز انتخابات انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل که با حضور اعضای شورای عمومی این اتحادیه که با موضوع "دولت کارآمد در مسیر انقلاب مبارزه با فساد بهبود اقتصاد" در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد گفت: فساد در کشور سیستماتیک شده به گونه ای که شاهدیم مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است. با این شرایط ضرورت دارد که جلوی رانت خواری و سوءاستفاده از قدرت گرفته شود.

 

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان را مستقل می دانم و این گفتمان ذیل گفتمان اعتدال و دولت نیست، افزود: ما در سال ۹۲ ما از روی ناچاری از روحانی حمایت کردیم چون روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز است؛ البته اگر مردم به روحانی اقبال نشان دهند او را بهتر از هر کسی می دانیم.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه باید همه برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنیم گفت: یکی از هدف های من هم این است که مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد. معتقدم که اقتدار ملت ایران در سیاست خارجی و عرصه بین الملل بخشی از آن مدیون مشارکت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خودشان است پس هر اقدامی که باعث کاهش مشارکت مردم شود ضد مصالح نظام است.

 

کواکبیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مشهد گفتند برای من میزان مشارکت مردم مهم است تصریح کرد: حالا قوه قضاییه، مجریه، مقننه و صدا و سیما نباید در این برهه کاری انجام دهند که باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات شود.

 

وی با انتقاد از حذف پخش زنده مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری توسط کمیته تبلیغات انتخابات بیان کرد: طبق تصمیم این کمیته قرار شده که مناظره های انتخاباتی زنده نباشد و به صورت ضبط شده پخش شوند در واقع این تصمیم درست نیست چرا که می تواند باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات شود. بعد از این همه فیلترینگ چه ترسی داریم که باز هم کاندیدا بخواهند حرفی زنند.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه تصمیم وزارت کشور و کمیته انتخابات تصمیم نابه جایی است و باید در قبال آن تجدید نظر کنند گفت: باید به سمت برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و امنیتی حرکت کنیم و این یک افتخار است واقعیت این است اگر بخواهیم در جریان انتخابات به صورت بسته حرکت کنیم و بگوییم که مناظره ها ضبطی باشد آن وقت است که باید بگوییم دلمان خوش است که می خواهیم انتخابات برگزار کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه اخلاق یکی از گوهرهای گرانبهایی است که متاسفانه امروز نیز جامعه ما از بی اخلاقی و بداخلاقی رنج می برد اضافه کرد: من نام دولت خود را دولت اخلاق نام نهادم و البته این عنوان نیز برگرفته از خدمت به مردم، لیاقت سالاری و شایسته گزینی، اعتمادسازی و قانون مداری است.

 

کواکبیان اخلاق مداری را وجه تمایز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با دیگر حکومت ها دانست و اضافه کرد: اگر اخلاق را زیر پا بگذاریم آن وقت ما نیز چیزی در مقایسه با دیگر حکومت ها نداریم در واقع باید به گونه ای عمل کنیم که از لحاظ اخلاق و کمالات بشری بتوانیم به عنوان یک الگو در سطح دنیا مانور دهیم.

 

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید پاسدار اخلاق در جامعه باشد اضافه کرد: یک زمان می گفتیم که سند چشم انداز 20 ساله اما الان فقط هشت سال دیگر تا پایان زمان اجرای این سند باقی مانده است. طبق این سند باید به عنوان اولین کشور منطقه در مسائل اقتصادی، علمی و فرهنگی باشیم هم چنین باید در دنیا به جایگاه دهم برسیم اما سوال این است که پس از پایان این برنامه به این جایگاه خواهیم رسید؟

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اگر اقتصاد را جدی می گرفتیم افرادی مانند احمدی نژاد نمی آیند که بگویند یارانه ها را 5 برابر می کنیم اضافه کرد: دولت فعلی هم در بحث یارانه ها خوب عمل نکرد در واقع این چه کاری است که دولت آمد و به مردم گفت یارانه نگیرید طبیعی است که وقتی آقایان اختلاس چند میلیاردی می کنند و پورشه سوار می شوند زیر بار این حرف نمی روند و از یارانه 45 هزار تومنی نخواهند گذشت.

 

کواکبیان با اشاره به اینکه بعد از خانه نشینی یازده روزه احمدی نژاد به لاریجانی گفتم کسانی که شعار می دادند کواکبیان بصیرت بصیرت خوب است که الان هم این شعار را بدهند اضافه کرد: همان موقع که نامه رهبر انقلاب در مورد معاون اول مشایی را در کشوی میز خود گذاشتند ما این مسائل را می دانستیم واقعیت این است که برخی از آقایان می آمدند و به کت و شلوار احمدی نژاد تبرک می جستند اما الان همین ها بیانیه برائت صادر می کنند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حرف ما این است که الان هیچ کاری نباید در مورد رد صلاحیت احمدی نژاد و یا محصور کردن او صورت بگیرد فقط کافی است بیایند و ده پرونده ای که در کمیسیون اصل 90 مجلس است را به جریان بیندازند در واقع ما خواستار پیگیری قضایی هستیم.

 

وی اضافه کرد: اگر این پیگیری صورت می گرفت و به دادگاه احضار می شدند امروز با اعتماد به نفس نمی آمدند در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات ثبت نام کنند.

 

وی با بیان اینکه در مجلس دهم 4 مرتبه از دستگاه قضایی خواسته ام که پرونده های احمدی نژاد را به جریان بیندازد اضافه کرد: الان می گویند دستگاه قضایی آماده مقابله با فتنه های احتمالی است اما بهتر است که به پرونده های احمدی نژاد رسیدگی شود در واقع اگر این اتفاق می افتاد سوال این است که آیا این آقایان جرات داشتند که به وزارت کشور بیایند؟

 

کواکبیان اضافه کرد: نیازی نیست که غصه بخوریم که احمدی نژاد تایید می شود یا نه در هر حال همین که پرونده های قضایی او به جریان بیفتد کافی است که مسئله حل شود.

 

وی با اشاره به اینکه یکی می آید و می گوید درآمد را دو و نیم برابر و یکی می گوید درآمدها را 5 برابر می کنم اضافه کرد: من گفته ام که 50 برنامه در حوزه های تحول اداری، سیاسی و فرهنگی و دیپلماسی دارم در بخش اقتصادی معتقدم این نام گذاری هایی که توسط رهبر معظم انقلاب صورت می گیرد تنها برای برگزاری همایش ها خوب است این که کسی بیاید و ابتدای سخنرانی خود را با عنوان شعار سال آغاز کند.

 

کواکبیان خاطر نشان کرد: اخیرا در جریان رونمایی از بالگرد ساخته شده توسط متخصصین کشورمان به من گفته شد که فلان وزارت خانه رفته و نمونه خارجی این بالگرد را از یک کشور خارجی  خریداری کرده است با این وجود نیازی نیست که شعار اقتصاد مقاومتی سر دهیم. در واقع هر چه واردات بیشتر شود بیکاری نیز بیشتر خواهد شد.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه همه دولت ها در موضوع اشتغال مقصرند و در این بین مجلس از همه مقصرتر است تصریح کرد: مجلس در همان دوره احمدی نژاد نباید می گذاشت که آن اتفاقات بیفتد باید همه به دنبال شعار مبارزه با فساد باشیم و اراده قوی پشت آن باشد.

 

وی با تاکید براینکه فساد در کشورمان سیستماتیک شده و این مفهوم دارد اضافه کرد: الان برای سرکیسه کردن ملت در دستگاه ها مسابقه برقرار شده است. باید جلوی رانت خواری و سواستفاده از قدرت را بگیریم.

 

کواکبیان بیان کرد: از 50 برنامه ارائه شده توسط من 20 برنامه اقتصادی 12 برنامه جنبه فرهنگی دارد.

 

وی با بیان اینکه در وزارت کشور هم گفتم در صورت پیروزی در انتخابات وزیر بالای 60 سال نمی پذیرم اضافه کرد: معنی این حرف این است که خیلی از وزرای این دولت بروند و استراحت کنند.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در صورت پیروزی در انتخابات سه وزارتخانه را به زنان واگذار می کنم اضافه کرد: معاون اول دولت نیز باید یک شخص اقتصادی باشد البته در وزارت امور خارجه ظریف را قبول دارم اگر لایق خدمت به مردم باشم حتما از ایشان استفاده خواهم کرد اما در مورد وزارت صنعت معدن و تجارت اصلا وضعیت را قبول ندارم. چنانچه رهبری گفتند که من وقتی جوان بیکاری را می بینم خجالت می کشم من نیز خطاب به وزیر صنعت گفتم که تو نباید خجالت بکشی؟

 

کواکبیان با اشاره به اینکه جهانگیری گفته من مکمل روحانی هستم اضافه کرد: گفتمان اصلاح طلبی مستقل از گفتمان اعتدالی است البته اگر بشود نام آن را گفتمان بگذاریم در هر حال ما در انتخابات سال 92 از روی ناچاری از روحانی حمایت کردیم چون او عضو جامعه روحانیت مبارز بوده ولی در هر حال با کمال افتخار از او حمایت کردیم و در این برهه اگر مردم نسبت به او اقبال کنند شاید روحانی را از دیگران بهتر بدانیم.

 

وی اضافه کرد: در انتخابات پیش رو یک انتخابات چهار قطبی داریم به گونه ای که 11 نفر از کابینه احمدی نژاد و دوستان اصولگرا و دیگران برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری وارد صحنه شده اند؛ البته من روش جمنا را پسندیم چون آنها از بین 50 رئیس جمهور الان به 5 نفر رسیدند و قرار است در آخر بر روی یک نفر اجماع کنند.

 

وی با تاکید براینکه حصرها باید از بین برود ولی ما در این خصوص تابع رهبری هستیم اظهار کرد: در مورد برادر رئیس جمهور من در مصاحبه ای گفتم هر کس که متهم به فساد بوده حتی اگر آن شخص برادر رئیس جمهور باشد باید جلویش گرفته شود.

 

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: پرونده مربوط به تحصیل در دکترای فریدون قضایی نیست اما این پرونده در مجلس در حال پیگیری است در مجموع حرف ما این است که اگر لازم است قوه قضاییه باید ورود پیدا کند اما چرا این اتفاق نیفتاده است؟  

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۶۲۲
حضور امثال من به حضور حداکثری مردم در انتخابات کمک می‌کند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
حضور امثال من به حضور حداکثری مردم در انتخابات کمک می‌کند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
مردم پردیس و بومهن باید از پرداخت عوارض معاف شوند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
مردم پردیس و بومهن باید از پرداخت عوارض معاف شوند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
حضور امثال من به حضور حداکثری مردم در انتخابات کمک می‌کند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
حضور امثال من به حضور حداکثری مردم در انتخابات کمک می‌کند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
مردم پردیس و بومهن باید از پرداخت عوارض معاف شوند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است
مردم پردیس و بومهن باید از پرداخت عوارض معاف شوند مسابقه سرکیسه کردن ملت در دستگاهها به راه افتاده است

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت