علاقمندی تاتارستان برای سرمایه گذاری در خراسان رضوی

کد خبر: 12716    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۵۹:۴۱    بازدید: 0

رئیس جمهور تاتارستان

رئیس جمهور تاتارستان

رئیس جمهور تاتارستان رئیس جمهور تاتارستان گفت: خراسان رضوی دارای ظرفیتهای مختلف است و ما مشتاق و علاقه مند به توسعه همکاریها در بخشهای مختلف با این استان هستیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، رستم مینیخانوف در پایان سفر یک روزه خود به خراسان رضوی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد پیش از ترک مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این سفر دارای نتایج خوب و پرفایده ای بود.


وی ادامه داد: در ملاقاتهای انفرادی و هیاتی با مسئولان خراسان رضوی، نشست با فعالان اقتصادی و بازدید از دانشگاه فردوسی مشهد تفاهمها و توافقات اولیه خوبی برای توسعه زمینه های همکاریهای دوجانبه صورت گرفت و برای چارچوب این همکاریهای گفت و گو شد و به نتایج خوبی دست یافتیم.


رئیس جمهور تاتارستان گفت: چند تفاهمنامه هم امضا شد که از جمله آنها تفاهمنامه همکاریهای مشترک بین استانداری خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان بود. بین دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه قازان نیز تفاهمنامه ای برای همکاریهای علمی و دانشگاهی امضا شد.


وی افزود: پیشنهادهایی در حوزه مصالح ساختمانی تولید خراسان رضوی و نیز کشاورزی این استان که پیشرفته و دارای سطح خوبی است برای همکاری صورت گرفت. ما مشتاق به همکاری هستیم و در حوزه گردشگری هم آمادگی سرمایه گذاری داریم.


مینیخانوف در ادامه از میهمان نوازی استاندار خراسان رضوی تقدیر و بیان کرد: اقدام سفیر فدارسیون روسیه در ایران برای ساماندهی این سفر و نزدیکی با منطقه خراسان رضوی بسیار مهم بود.


وی همچنین فرصت تشرف به حرم مطهر رضوی را بسیار فوق العاده ای دانست و افزود: این محل مقدس برای همه مسلمانان و فضای معنوی آن تاثیری درونی برایم داشت و بازدید از کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی و آثار تاریخی و نفیس آن بسیار ارزشمند بود. دیداری هم با تولیت آستان قدس رضوی داشتیم که آثار خوبی در بر داشت.


رئیس جمهوری تاتارستان دیشب به دعوت استاندار خراسان رضوی وارد مشهد شد و امروز ضمن دیدار با استاندار در نشستی با فعالان اقتصادی استان شرکت کرد و همچنین دیداری با مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد داشت.


وی عصر امروز مشهد را به مقصد تهران ترک کرد.


جمهوری خودمختار تاتارستان یکی از 21 جمهوری فدراسیون روسیه و یکی از مناطق مهم آن کشور از نظر اقتصادی و گردشگری در مشرق قسمت اروپایی روسیه و در وادی رود ولگا است.


تاتارستان با اکثریت جمعیت مسلمان رتبه ششم تولید ناخالص داخلی روسیه و رتبه سوم محصولات کشاورزی، صنعت ساختمان، سرمایه گذاریهای ثابت، جایگاه پنجم صنعتی و دوم تجارت خرد را در فدراسیو روسیه دارد.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۶۲۵

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت