کوبا خواستار پایان هر گونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا شد

کد خبر: 12717    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۵۹:۵۰    بازدید: 0

دولت کوبا از جامعه جهانی خواست به تمامیت ارضی و استقلال ونزوئلا احترام بگذارد و هچنین خواستار مداخله خارجی در امور داخلی این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از پایگاه اینترنتی : تله سور' برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا خاطر نشان کرد: ونزوئلا کشوری مستقل با یک دولت مشروع است.


وی خاطر نشان کرد که بازیگران بین المللی به هرگونه مداخله در امور داخلی ونزوئلا خاتمه دهند. این بازیگران خارجی نباید در امور داخلی ونزوئلا دخالت کنند که دخالت انها به راه انداختن کودتا و خشونتهای شدید را به همراه دارد.


این مقام ارشد کوبا عنوان کرد: این بسیار مهم است که جامعه جهانی بیانیه ای را در راستای حمایت از صلح و مذاکره در ونزوئلا صادر کند. من اطمینان کامل دارم که موسسات ونزوئلایی به قانون و قانون اساسی کشورشان احترام می گذارند.


این اظهارات وزیر خارجه کوبا در حالی مطرح شده بود که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر بارها آمریکا را به حمایت از مخالفان دولت کاراکاس و ایجاد اغتشاشاش در این کشور متهم کرده بود.


دو نفر در جریان تظاهرات اعتراضی روز چهارشنبه به وقت محلی مخالفان دولت برای درخواست تسریع در زمان برگزاری انتخاباتی که به دولت «نیکلاس مادورو' رئیس جمهوری کشور پایان دهد ، کشته شدند .


هزاران تن از هواداران حزب ائتلاف مخالف دولت 'میز وحدت دموکراتیک' از 26 نقطه کاراکاس پایتخت ونزوئلا به سمت مقر دفاع از ملت که در منطقه 'لیبرتادور' کاراکاس واقع شده و از سوی «خورخه رودریگز' فرماندار عضو حزب دولت ریاست می‌ شود، حرکت کردند.


رودریگز در این رابطه از چندین روز پیش هشدار داده بود که با هرگونه اقدام مخالفان دولت در این منطقه جلوگیری خواهد کرد .


در این رابطه ، گارد و پلیس ملی‌ بولیواری راه های منتهی‌ به لیبرتادور را مسدود کردند اما تظاهرکنندگان بر رسیدن به این مقر اصرار ورزیدند ، موردی که موجب درگیری شد و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از گاز اشک آور استفاده کردند.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۶۲۴