از اسفندماه سال گذشته در تمام مراکز تامین اجتماعی دفتره کاغذی حذف شده است

کد خبر: 12724    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۰۰:۰۸    بازدید: 0

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به خبرگزاری دانشجو:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به خبرگزاری دانشجو:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به خبرگزاری دانشجو: نوربخش درباره اینکه حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی در سایر مراکز درمانی چه زمانی انجام خواهد شد، گفت: حذف دفترچه در سایر مراکز نیازمند تعامل و همکاری‌های بین‌بخشی با بخش خصوصی و مراکز دولتی است البته به یقین می‌توان گفت مشکل فنی در این خصوص وجود ندارد و اگر تعاملات بین‌بخشی به خوبی صورت پذیرد به لحاظ فنی می‌توان سه ماهه دفترچه‌های بیمه را حذف کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، دکتر نوربخش در همایش سراسری مدیران تامین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرگزاری دانشجو در مورد روند حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی و الکترونیکی شدن گفت: دفترچه‌های بیمه اسفند سال گذشته در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به صورت کامل حذف شد و مزیت‌های خوبی دارد به عنوان مثال کنترل استحقاق درمان به صورت قطعی انجام می‌شود. قبلا شاهد بودیم دفترچه‌هایی تا سه سال اعتبار زده می‌شد اما فرد بیمه‌اش قطع شده بود. اکنون دیگر بیمه شده باید به صورت حضوری مراجعه کند و کد ملی‌اش را ارائه دهد و نمی‌تواند حتی با دفترچه فرد دیگری مراجعه نماید. همچنین نسخه‌نویسی الکترونیک تداخلات دارویی را شناسایی می‌کند. در واقع حذف دفترچه‌های بیمه گام مهمی در جهت ارتقای کیفیت خدمات و کنترل مصارف است.

 

وی درباره اینکه حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی در سایر مراکز درمانی چه زمانی انجام خواهد شد، گفت: حذف دفترچه در سایر مراکز نیازمند تعامل و همکاری‌های بین‌بخشی با بخش خصوصی و مراکز دولتی است البته به یقین می‌توان گفت مشکل فنی در این خصوص وجود ندارد و اگر تعاملات بین‌بخشی به خوبی صورت پذیرد به لحاظ فنی می‌توان سه ماهه دفترچه‌های بیمه را حذف کرد.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۶۱۷

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت