زخمی شدن ده ها فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست

کد خبر: 12728    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۰۰:۳۸    بازدید: 0

نظامیان رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه راهپیمایی فلسطینیان در همبستگی با اسیران اعتصاب کننده را سرکوب و ده ها نفر از آنها را زخمی کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، راهپیمایی کنندگان که درحال حرکت به سمت زندان عوفر رژیم صهیونیستی بودند، توسط نظامیان صهیونیست با گلوله و گاز اشک آور مورد حمله قرار گرفته و ده ها نفر از آنها زخمی شدند.


یک از شاهدان نیز گفت که نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی را بازداشت کردند.


اعتصاب غذای حدود 1300 اسیر فلسطینی وارد چهارمین روز خود شده است و ادامه دارد.


در بین این اسرا که در اعتراض به شرایط نامناسب زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند «مروان برغوثی» از رهبران جنبش فتح و چند اسیر بیمار نیز حضور دارند.


بر اساس این گزارش عیسی قراقع رئیس کمیته امور اسیران فلسطین اعلام کرد که حدود 1300 اسیر از روز دوشنبه اعتصاب غذای خود را شروع کردند که پیش بینی می شود شمار اعتصاب کنندگان طی روزهای آینده افزایش یابد.


طبق اعلام سازمان امور اسرا و آزادگان فلسطینی، شمار اسیران فلسطینی دربند زندان های رژیم صهیونیستی به شش هزار و 500 تن رسیده است.


این سازمان افزود: 19 اسیر فلسطینی نیز همچنان از سال 1993 در زندان های رژیم صهیونیستی در بند هستند، از سوی دیگر، کسانی مانند 'کریم یونس' و 'ماهر یونس' نیز که در سال 1983 بازداشت شده اند، قدیمی ترین افراد دربند در زندان های اسرائیل به شمار می آیند.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۶۱۳

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت