با آزمون استخدامی پیش‌رو ۱۳۰۰ نفر بر سرکار خواهند ‌آمد/ ۱۲۰۰ میلیاردتومان صرفه‌جویی در هزین‌کردهای سازمان تامین اجتماعی

کد خبر: 12734    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۰۱:۱۴    بازدید: 0

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، دکتر همتی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با حضور در همایش سراسری مدیران تامین اجتماعی گفت: شعار امسال حوزه سلامت، زندگی سالم، با نشاط و امید است. در حوزه درمان، سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته، سالی درخشان را پشت سر گذاشتیم. زیر ساخت‌های زیادی را فراهم آوردیم که ان‌شاالله امسال از این زیرساخت‌ها بهره‌برداری خواهیم کرد.

 

همتی با اشاره به برنامه‌های امسال معاونت درمان تامین اجتماعی گفت: بهبود کیفیت مستمری خدمات و افزایش کارایی دو هدف مهم امسال معاونت درمان تامین اجتماعی است که سه راهبرد را در این مسیر در نظر گرفته ایم.

 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به وسعت و گستردگی خدمات درمانی این سازمان گفت: 2 میلیون متر مربع فضای درمانی، بیش از 10 هزار تخت بیمارستانی، 45 هزار نیروی انسانی که 7هزار و 400 نفر آنها پزشکان هستند، تحت پوشش تامین اجتماعی داریم.

 

همتی به برنامه‌های سال گذشته این سازمان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته برنامه ما بر افزایش تخت‌های ویژه بود. هم اکنون 9 درصد تخت‌های بیمارستانی ما تخت ویژه هستند. برای اولین بار شتاب دهنده خطی برای درمان بیماران سرطانی را در بیمارستان تامین اجتماعی استقرار دادیم.

 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به امکانات کنونی این سازمان اشاره داشت و گفت: هم اکنون با بیش از 46 مرکز در کشور در حال ارائه خدمات به افراد تحت پوشش‌مان هستیم. در حال حاضر حدود 20 پروژه مرکز درمانی و 7 بیمارستان در حال ساخت و چند بیمارستان در دست طراحی داریم.

 

همتی با اشاره به جذب مناسب نیروی انسانی در این سازمان گفت: در چند روز آینده طی آزمونی که خواهیم گرفت 1300 نفر را به پرسنل خود خواهیم افزود.

 

وی افزود: ضریب اشتغال 75 درصدی تخت‌های بیمارستانی نشان از زنده بودن بیمارستان‌های تامنی اجتماعی است. در بحث ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها بسیار ساماندهی شده حرکت کردیم. در 17 بیمارستان نیز ساماندهی اورژانس را آغاز کرده تا بتوانیم آنها را ارتقا دهیم.

 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به طرح بازرسی اپرو گفت: در این طرح اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به بررسی اوضاع بیمارستان‌ها می‌پردازند که یک نظارت از بیرون را شکل داده است. در همین راستا طی اعتبار بخشی که وزارت بهداشت از بیمارستان‌های تامین اجتماعی انجام داده است، تنها 7 درصد بیمارستان‌های ما درجه 2 تشخیص داده شده اند که این 5 بیمارستان بدلیل ساختار مکانی شان، نمی توان دیگر در آنها افزایش امکانات بوجود آورد.

 

همتی با تاکید بر اهمیت مکانیزه کردن سیستم‌ها و اجرای آن در بخش‌های مختلف سازمان تامین اجتماعی گفت: از طریق مکانیزه کردن سیتسم‌ها 874 میلیارد تومان صرفه‌جویی صورت گرفته است. اگر بخواهیم مجموع صرفه‌جویی‌ها را برشمریم باید عدد 1200 میلیاردتومان را خدمت شما عرض کنم. یکی از بزرگترین برنامه‌هایی که سال گذشته انجام شد، الکترونیکی کردن نسخه‌ها بود. طرحی که سال‌های سال آرزوی فعالین حوزه بیمه بود. رفتن به سوی اپلکیشن‌های موبایلی و الکترونیکی کردن نوبت‌دهی به افراد از برنامه‌های امسال تامین اجتماعی در راستای اقدامات الکترونیکی این سازمان می‌باشد. 

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۶۰۵