هیچکس حق ندارد از اموال تامین اجتماعی برای یک جناح سیاسی سواستفاده کند/۶۰ قلم داروی جدید تولید کردیم

کد خبر: 12741    تاریخ: پنجشنبه، ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۰۲:۰۴    بازدید: 0

نوربخش:

نوربخش:

نوربخش: مدیرعامل تامین اجتماعی در مورد ایام پیش رو که انتخابات در پیش است، گفت: سازمان تامین اجتماعی در رابطه با جناح بندی های سیاسی آسیب های زیادی دیده است. در انتخابات پیش رو نیز هیچکس حق ندارد از اموال این سازمان برای یک جناح سیاسی سواستفاده کند. این اموال حق الناس است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، دکتر نوربخش،مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در همایش سراسری مدیران این سازمان گفت: هم اکنون یک میلیون مستمری بگیر مازاد در تامین اجتماعی وجود دارد که ما نمی توانیم مستمری این گروه را قطع کنیم و بار مالی آن همچنان بر دوش سازمان تامین اجتماعی است. این گروه مازاد بر تامین اجتماعی تحمیل شد و بارمالی آن در سال۹۵ چیزی حدود ۸۰۰میلیارد تومان بوده است. 


نوربخش با اشاره به مصوبات مجلس در سال گذشته، گفت: یک اتفاق خوب تقنینی در سال گذشته رخ داد که این امر در برنامه ششم توسعه و بودجه مصوب امسال بروز پیدا کرد. برای اولین بار دولت مکلف به پرداخت بدهی اش به تامین اجتماعی شد. همچنین مصوب گردید که مجلس هیچگونه تعهدات جدید بدون پیش بینی منابع مالی آن برای تامین اجتماعی بوجود نیاورد. از سوی دیگر شاید گنجاندن سیاست های مقام معظم رهبری که در ۶بند تنظیم شده بود، در مصوبات سال گذشته بزرگترین دستاورد تامین اجتماعی بود. 


مدیرعامل تامین اجتماعی با تاکید بر حرکت به سمت ایجاد امنیت اجتماعی بعنوان مسیر و راهبرد این سازمان گفت:افتخار ما این است که ما خدمات مان را به محروم ترین اقشار جامعه ارائه می کنیم. مبلغ مستمری برای افراد تحت پوشش مان برای بنده واقعا خجالت آور است اما چه کنیم که الزامات قانونی و منابع در دسترس ما چیزی بیش از این را اجازه نمی دهد. اگر این خدمات را با خلوص نیت انجام دهیم، کارمان مجاهدت در راه خدا خواهد بود.


نوربخش در ادامه با اشاره به گردش مالی ۳۰۰هزارمیلیاردتومانی این سازمان افزود: همین رقم خود به تنهایی نشان دهنده نقش این سازمان در اقتصاد، امنیت اجتماعی،رضایتمندی مردم،تامین معیشت و درمان مردم می باشد. در سال ۹۶ باید برای کرامت مراجعه کننده برنامه ریزی داشته باشیم. 


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد دستاوردهای این سازمان در سالی که گذشت، افزود: ما در سالهای گذشته ۶۰ قلم داروی جدید را تولید کردیم که توانسته است ۴۰۰ میلیاردتومان  صرفه جویی ایجاد کند. کنترل مصارف و خلق منابع باید در صدر برنامه ها قرار بگیرد.


نوربخش با اشاره به سیاست های تامین اجتماعی در راستای رونق کسب و کار گفت:اگر کسب و کار ضعیف باشد، سیلی از بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی وارد خواهد شد، لذا باید رونق مسب و کار را در برنامه های اصلی خود جای دهیم. 


نوربخش در مورد مذاکرات سال گذشته این سازمان با نمایندگان مجلس در راستای اصلاح مواد لایحه ششم و بودجه گفت:ما در این مدت یک لابی غیرکارشناسی با نمایندگان مجلس نداشته ایم.تمام مذاکرات ما در چارچوب کارشناسی بوده است. خدا را شاکریم که توانستیم از انفکاک بخش درمان از تامین اجتماعی جلوگیری کنیم. ما در طوفان های مختلف از جمله حقوق های نجومی کمترین حاشیه را داشتیم. 


مدیرعامل تامین اجتماعی در مورد ایام  پیش رو که انتخابات در پیش است، گفت: سازمان تامین اجتماعی در رابطه با جناح بندی های سیاسی آسیب های زیادی دیده است. در انتخابات پیش رو نیز هیچکس حق ندارد از اموال این سازمان برای یک جناح سیاسی سواستفاده کند. این اموال حق الناس است.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۹۹۵۹۸