تاجیک: ما اصلاح‌طلبان با توده مردم ارتباط نداریم(خبر ویژه)

کد خبر: 14402    تاریخ: پنجشنبه، ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۴۸:۵۲    بازدید: 2محمدرضا تاجیک در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: طرف مقابل تلاش می‌کند تا از قدرت گفتمانی در فضاهای پیرامونی بهره بگیرد.
اصلاح‌طلبان این ضعف و خلأ را دارند که حرکت خود را بیشتر در فضاهای بزرگ شهری سازماندهی کرده‌اند. ما کمتر به این اندیشیده‌ایم که بر روستاها اثر بگذاریم.
وی می‌افزاید: این مشکل اعتدالیون و اصلاح‌طلبان است که زبان ارتباط با توده‌های مردم را کمتر دارند. ما این فرض را می‌گیریم که رقیب بیان توده‌ای و پوپولیزم را ترویج می‌دهد. باید توجه داشت که در جهان کنونی ما پوپولیزم همان معنای دهه 50 و 60 را نمی‌دهد. چه لیبرال‌ها و چه کمونیست‌ها در سیاست‌ورزی خود به نوعی پوپولیزم توجه دارند و حرکت خود را بر مبنای مطالبه حرکت جمعی تنظیم می‌کنند تا رود و دریای خروشانی ایجاد کنند. ستادهای اصلاح‌طلبان از خیلی وقت پیش باید تمهید می‌کردند که حرکتی را در یک جغرافیای انسانی شروع کنند که در آن ضعف و خلأ دارند. امروز می‌بینیم که بیشتر تجمع‌های اصلاح‌طلبان در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود. این امر می‌تواند ما را از این غافل کند که بیشتر توده‌های مشارکت‌جو در روستاها هستند. امروز باید تمرکز ستادها این باشد که مراکز استان‌ها را رها کنند چرا که ما در مراکز سازمان رأی ثابتی داریم که معمولاً در آن تفاوت جدی معناداری ایجاد نمی‌شود. لیکن برگزاری همایش در یک شهر کوچک می‌تواند کارساز باشد. به جای اینکه ستادها سیاهه‌ای از فعالیت‌شان در شهرها بنویسند باید از مرکزنشینی خارج شوند و سیاهه‌ای از همایش در شهرها و روستاهای کوچک بنویسند.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت