اغلب مصوبات حفاظت سپاه در مجلس اجرا نشده بود

کد خبر: 16116    تاریخ: پنجشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۴۱:۴۷    بازدید: 1سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: این کمیسیون،‌ با هدف بررسی حوادث تروریستی اخیر تهران، جلسه فوق‌العاده‌ای را با حضور مسئولین امنیتی، انتظامی و نظامی تشکیل داد.
وی افزود: آقای بروجردی در ابتدای جلسه، ضمن تشریح موضوع تروریسم تکفیری و ابعاد آن بیان داشت که جمهوری اسلامی مستحکم‌تر از اینها است که چند نفر تروریست بی‌ریشه تأثیری بر آن بگذارند ولی ما باید به دنبال امنیت پایدار باشیم و تروریسم را در سرچشمه خشک و ریشه‌کن ‌نماییم. در ارتباط با حادثه اخیر هم، با توجه به شرایط، پیش‌بینی‌هایی شده بود و می‌بایست تمهیدات لازم را تدارک می‌دیدیم که حتی حداقل هم اتفاق نیفتد. اگر چه از ابعاد فاجعه‌آمیز آن جلوگیری شد و لطف خدا و تلاش نیروهای ذی‌ربط باعث کنترل و جمع‌آوری آن شد اما باید آسیب‌ها را شناسایی و رفع کرد و امنیت را با شرایط جدید تنظیم
کرد.
نقوی حسینی خاطرنشان کرد: در ادامه، کارمندان دفاتر نمایندگان که در متن حادثه بودند و شاهد ماجرا بوده‌اند، مشاهدات خود را توضیح دادند، سپس سردار گرجی‌زاده، فرمانده حفاظت سپاه شرایط امنیتی مجلس را از ابتدا تاکنون تشریح کرد. وی گفت که پیش‌بینی‌ها و طراحی‌های امنیتی انجام شده بود ولی اغلب مصوبات اجرا نشده بود، مکاتبات انجام شده طی سال‌های گذشته و به صورت مکرر موجود است. برای مثال پیشنهاد نصب دستگاه هشدار دهنده در ابتدای ورودی مجلس داده‌ایم ولی مجلس عمل نکرده است؛ سردار گرجی‌زاده گفت که محل مراجعات عمومی، متفاوت با ورودی‌های دیگر طراحی شده است چون در این قسمت مردم عادی آمد و رفت می‌کنند.
وی بیان داشت: در پایان جلسه، جمع‌بندی شد که اولا باید شرایط جدید را بشناسیم و برنامه‌های خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم. مهم اینکه اقدامات فوری باید انجام شود از قبیل استقرار دستگاه هشداردهنده و هم اینکه برنامه جامع تامین امنیت در ابعاد مختلف باید طراحی و اجرا شود. آموزش همه نیروها هم باید در دستور کار قرار گیرد تا تمرکز بر انجام وظیفه صد در صد انجام شود و اگر امکان دارد یک نیروی ویژه ضدتروریستی تشکیل شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در این جلسه به کمیته امنیت کمیسیون ماموریت داده شد تا گزارش دقیقی تهیه و پیشنهادات ارائه شود.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت