لزوم تشکیل سازمان اطلاعات 80 میلیونی

کد خبر: 16118    تاریخ: پنجشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۴۱:۴۸    بازدید: 1سردار یداالله جوانی در گفت‌وگو با فارس درباره حادثه تروریستی تهران اظهار داشت: در سال‌های اخیر تیم‌های زیادی را از طریق پاکستان، افغانستان، عراق و دیگر مناطق وارد ایران کردند به طوری که طبق گفته وزیر اطلاعات، در 2 سال اخیر، حدود 100 تیم تروریستی توسط نیروهای امنیتی شناسایی، دستگیر و یا منهدم شد. بنابراین اگر می‌خواهیم حادثه اخیر تهران را تحلیل کنیم این تحلیل باید در چنین فضایی شکل بگیرد.
وی گفت: در واقع بعد از سال‌ها کار و تلاش گروه‌های تروریستی، تنها یک اتفاق در تهران افتاد و ما باید به این نکته مهم توجه کنیم که همین یک اتفاق هم زمانی رخ داد که پیش از آن، حوادث متعدد تروریستی در غرب و اروپا شکل گرفته بود.
سردار جوانی اظهار داشت: البته نفس ورود به تهران برای تروریست‌ها در پوشش مردم، کار چندان سختی نیست آن هم در کشوری که یک فضای امنیتی و پلیسی بر آن حاکمیت ندارد. در واقع در تهران همه می‌آیند و می‌روند و هیچ گاه ندیدیم که مثلا برای ورود یا خروج از شهر، صف‌های طولانی جهت بازرسی افراد شکل بگیرد بنابراین نفس ورود به تهران یک ارزش حساب نمی‌شود.
معاون سیاسی سابق سپاه گفت: برای مثال، اساسا در حرم امام(ره) که تروریست‌ها در آن به بیراهه رفته و در همان بیرون محوطه و قبل از ورود به شبستان از پای درآمدند، دارای ضوابط سفت و سخت امنیتی نیست. مردم به راحتی در آن تردد کرده و حتی بسیاری در آنجا می‌خوابند. بنابراین به راحتی می‌توان وارد این محوطه شد.
وی اظهار داشت: در حادثه مجلس هم تروریست‌ها به محلی وارد شدند که محل مراجعات مردم بود و در گیت اول اساسا بازرسی به آن صورت ندارد.
سردار جوانی خاطرنشان کرد:‌ البته تروریست‌ها از همان ابتدا ناکام شدند چرا که قصد آنها این بود تا با یک اقدام ضربتی وارد صحن علنی مجلس شده و برنامه‌های خود را در آنجا ادامه دهند که اگر این اتفاق می‌افتاد کشور با یک بحران مواجه می‌شد و آنوقت می‌توان کار آنها را دارای یک ارزش عملیاتی
دانست.
معاون سیاسی سابق سپاه اظهار داشت: تروریست‌ها بعد از شکست در همان مرحله اول، مجبور شدند به سمت ساختمان جانبی مجلس بروند که در اینجا عملکرد نیروهای امنیتی بسیار قابل توجه است چون توانستند با تدابیر هوشمندانه تعداد شهدا و مجروحین را به حداقل برسانند آن هم در محیطی که تعداد زیادی از مردم در آنجا حضور داشتند.
وی اقدام نیروهای امنیتی در مقابله با تروریست‌ها را یک شاهکار معرفی کرد و افزود: نیروهای فداکار ما با مقاومت، ایستادگی، هوشیاری و خونسردی جلوی هدف اصلی آنها یعنی ورود به صحن علنی را گرفته و سپس 150 نفر از مردم را به صورت سالم و برخی را نیز که مجروح شده بودند، از محل واقعه خارج
کردند.
سردار جوانی گفت:‌ اگر دقت کنید، در کشورهای دیگر، در موقع وقوع چنین حوادثی همه فرار می‌کنند ولی در اینجا مردم مراجعه کرده و می‌گفتند اگر کاری از دست آنها برمی‌آید انجام دهند و این نشان می‌دهد که مردم ما از مرگ هراسی ندارند.
معاون سیاسی سابق سپاه اظهار داشت:‌ البته این اتفاق یک وجهه آگاه‌کننده نیز داشت و اگر برخی افراد دچار شبهاتی بودند و شاید عملکرد شهدای مدافع حرم را درک نمی‌کردند امروز به این آگاهی رسیدند که اگر این افراد و این اقدامات نبود وضع ما چیزی شبیه امروز سوریه و عراق
می‌شد.
وی خاطرنشان کرد:‌ تازه بعد از اینکه مسئولان اطلاعاتی و امنیتی و فرماندهان سپاه آمدند و گزارش دادند، مردم متوجه شدند چه تلاش گسترده‌ای از طرف دشمن برای ضربه به جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.
سردار جوانی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر، برخی افراد، جریان‌ها و رسانه‌ها علی‌رغم فعالیت در یک فضای امن، گاها علیه حافظان همین امنیت حرمت شکنی می‌کنند.
معاون سیاسی سابق سپاه با اشاره به برخی اشتراکات فرهنگی و پیشینه تاریخی و نیز سرنوشت مشترک همه ایرانیان، گفت: کسانی که در فضای مجازی و یا شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال متهم کردن یک قوم هستند، معلوم است که ملت ایران را نشناخته‌اند.
وی اظهار داشت: این اقدامی که انجام گرفت از بین ده‌ها تیم تروریستی بود که در طول سال‌های گذشته آمدند و تنها در یک مورد موفق شدند که به هر حال همان یک مورد هم زیاد است و نباید اتفاق می‌افتاد.
سردار جوانی با بیان اینکه همانطور که امنیت پایدار، «مردم پایه» شده، اشراف اطلاعاتی را هم «مردم پایه» بکنیم، خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق بیفتد ما یک سازمان «مردم پایه» اطلاعاتی 80 میلیونی را خواهیم داشت و معنی‌اش این است که اگر در خانواده‌ای گروه‌های تروریستی توانستند یک عضو خانواده را فریب دهند همه اعضای خانواده آن فرد را معرفی می‌کنند.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت