خرید وسایل آشپزخانه به دلیل تشدید رکود 70 درصد کم شد!

کد خبر: 16276    تاریخ: دوشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۱۳:۲۳    بازدید: 4فریدون نصیری، در گفت‌وگو با «نسیم آنلاین» بیان داشت: از چند ماه گذشته تاکنون بازار دچار رکود مطلق و شدیدی شده است، به طوری که نه تنها نمی‌توان افزایش تولید داشت بلکه بسیاری از افراد کار خود را از دست داده‌اند.
وی اضافه کرد: خرید بسیار کاهش یافته به طوری که نسبت به سال پیش، فروش همکاران ما بین 60 تا 70 درصد کاهش داشته است که این کاهش فروش از 3 ماه قبل از عید تاکنون بسیار ملموس‌تر شده است.
نصیری خاطرنشان کرد: سرویس جهیزیه، ظروف نچسب، قاشق و چنگال از جمله کالاهایی هستند که زیر نظر اتحادیه تولیدکنندگان لوازم آشپزخانه بوده و فروششان هم نسبت به قبل کاهش یافته است.
رئیس اتحادیه لوازم آشپزخانه تصریح کرد: همه به همدیگر زنجیروار متصل هستیم و رکود در یک حوزه به تمامی بازارها سرایت کرده، افزایش چک‌های برگشتی هم بیداد می‌کند.
وی ادامه داد: تا 3 سال گذشته برگشت 5 درصد از چک‌ها عادی بود اما حالا تقریبا این رقم به 30 تا 40 درصد رسیده است، این افزایش برگشت چک برای این نیست که بگوییم کلاهبرداری زیاد شده بلکه شرایط بازار به گونه‌ای شده که بسیاری از فعالان بازاری به دلیل کاهش فروش قادر نیستند چک‌هایشان را وصول کنند.
وی اظهار داشت: زمانی که توزیع‌کنندگان نتوانند اجناس خود را به فروش برسانند تولیدکنندگان هم بالتبع آنها دچار مشکل شده و جنس‌هایشان را در کارخانه‌ها انباشته می‌کنند.
رئیس اتحادیه لوازم آشپزخانه در پایان عنوان کرد: این وضعیت بازار و کاهش فروش به سیاست‌های پولی و مالی دولت مربوط است و تا زمانی که این سیاست‌ها تغییر نکند شرایط به همین روال باقی خواهد ماند.