هزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریداران

کد خبر: 16281    تاریخ: دوشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۴۸:۳۲    بازدید: 4فرشید پورحاجت در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اخذ مالیات از ساخت و فروش مسکن، اظهار کرد با هر اتفاقی که باعث شود هزینه تولید افزایش یابد، مخالفیم. این اتفاق می‌تواند عوارض باشد یا مالیات.
وی تصریح کرد: اساساً با پرداخت مالیات برای بخش مسکن در شرایطی که این صنعت در رکود به سر می‌برد، مخالف هستیم و خوشحالیم دولت آمده و آیین‌نامه ماده 77 را ابلاغ کرده، چون انبوه‌سازان تکلیف خودشان را نمی‌دانستند.
وی ادامه داد: بیش از یک سال با سازمان امور مالیاتی و دولت بحث داشتیم که «هر چه سریع‌تر اگر قرار است اتفاقی در این مسئله بیفتد آن را مشخص کنید»، ابلاغ آیین‌نامه مذکور یک اتفاق مثبت بود چرا که ما تکلیف خودمان را می‌دانیم. اما در عین حال قرار است مالیات پرداخت شود که در شرایط کنونی کاری ناصواب است.
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان تأکید کرد: علاوه بر این تمام هزینه‌ها متأسفانه به خریداران مسکن منتقل شود، دولت هم بارها اعلام کرده شکاف بین قدرت خرید مردم ایجاد شده و تلاش می‌کند این شکاف را کاهش دهد، در این شرایط با وضع مالیات بر مسکن شکاف مجدداً عمیق‌تر می‌شود.