شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از برخی ائمه جمعه و فرماندهان نظامی

کد خبر: 16941    تاریخ: شنبه، ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۳۴:۱۰    بازدید: 1

شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از برخی ائمه جمعه و فرماندهان نظامی

شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از برخی ائمه جمعه و فرماندهان نظامی
ایران > قوای سه‌گانه - همشهری آنلاین:
معاون حقوقی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه این نهاد از برخی ائمه جمعه، فرماندهان نظامی و رسانه‌ها شکایت کرده است گفت این شکایت‌ها به صورت شخصی از سوی رئیس‌جمهور نبوده است

حجت‌الاسلام مجید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این پرسش که آیا شکایت از ائمه جمعه، فرماندهان نظامی و برخی رسانه‌ها به خاطر تخلفات انتخاباتی از سوی شخص رئیس‌جمهور بوده است، گفت: آقای رییس‌جمهور از کسی شکایت نکرده‌اند، ایشان به قدری شخصیت والا و تحمل بالایی دارند از کسانی که آشکارا به ایشان توهین کرده‌اند، همواره گذشت داشتند.

او خاطر نشان کرد: ما در جهت رسیدگی عادلانه و فراگیر به تخلفات انتخاباتی، شکایاتی از جاهایی که تخلف و جرم آشکار انجام داده بوند تقدیم قوه قضاییه کردیم که حتما هم رسیدگی خواهند کرد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما خواهان رسیدگی دقیق و عادلانه به همه موارد تخلف از قوانین هستیم آن هم به منظور صیانت بخشی و پیشگیری از وقوع این جرائم.

انصاری ادامه داد: شکایت خود را تقدیم قوه قضائیه کردیم و خواستار رسیدگی عادلانه هستیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در مورد مرجع رسیدگی به این شکایت‌ها اظهار کرد: اگر شخصی بر خلاف قانون عمل کند علیه او شکایتی تنظیم می‌شود. اگر فرد در لباس روحانی باشد، طبعا شکایت علیه او در دادگاه روحانیت ویژه رسیدگی می‌شود، اگر رسانه مرتکب جرم شده باشد، دادگاه رسانه مسئول رسیدگی به آن است و اگر فرد از نیروهای مسلح و نظامی باشد، دادگاه نظامی به آن رسیدگی‌ می‌کند. روال رسیدگی به این پرونده‌ها در قوه قضائیه مشخص می شود.

او درباره آخرین وضعیت توهین‌کنندگان به رئیس‌جمهور در راهپیمایی روز قدس گفت: این افراد جرمشان آشکار بوده و دادستان تهران هم اعلام کردند که رسیدگی به اینگونه پرونده‌ها احتیاج به شکایت ندارد.

انصاری تاکید کرد: عناصر موثر در این جرم آشکار شناسایی و پرونده در حال بررسی است.