جزئیاتی از ماجرای تیراندازی در متروی شهرری

کد خبر: 16969    تاریخ: شنبه، ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۵:۲۱    بازدید: 3بر این اساس، پس از تذکرات مکرر مأموران پلیس فرد مهاجم به ‌سمت یکی از مأموران حمله‌ور شد و یکی از آنها را مجروح کرد که مأموران پس از این اتفاق با به‌کارگیری و رعایت قانون استفاده از اسلحه، مجبور به شلیک به ‌سمت وی می‌شوند.
در عین حال، هادی تمهیدی معاون فرماندار شهرری در خصوص جزئیات حادثه امروز متروی شهرری گفت: در اثر درگیری لفظی یک شهروند عادی با یک روحانی این حادثه رخ داد چرا که روحانی ظاهرا داشت امر به معروف می‌کرد و نامبرده با چاقو روحانی را مورد حمله قرار می‌دهد.
براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران، پس از شلیک مأموران به پای فرد مهاجم این فرد در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.
در همین رابطه؛ سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به حادثه متروی شهرری گفت: این حادثه در ساعت 10:35 دقیقه در متروی شهر ری به وقوع پیوست.
وی افزود: فردی سه نفر را مضروب کرد که یک نفر از آنها روحانی بود. فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین تصریح کرد: هم‌اکنون در حال پیگیری علت وقوع این حادثه هستیم و گفته‌های شاهدان عینی را بررسی می‌کنیم.
این مقام ارشد پلیس پایتخت با تأکید بر این مطلب که هیچ مسئله امنیتی در کار نبوده، اعلام کرد: وقتی که این اتفاق افتاد، مأموران حاضر در ایستگاه به شخص ضارب تذکر دادند، اما این فرد به مأمور انتظامی حمله‌ور شد که مأمور ما به مقداری جزئی زخمی شد.
وی گفت: با توجه به وضعیتی که فرد مضروب در مترو ایجاد کرده بود و عدم توجه به اخطار پلیس، به وی تیراندازی شد و فرد ضارب در حین انتقال به بیمارستان فوت کرد.
سردار ساجدی نیا با اعلام این مطلب که پلیس اجازه نمی‌دهد که امنیت مردم به خطر بیفتد، اظهار داشت: مردم بدانند که فرزندانشان در نیروی انتظامی در راستای حفظ و امنیت آنان با تمام توان تلاش می‌کنند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص آخرین وضعیت مجروحان این حادثه گفت: 2 نفر از مجروحان به صورت سرپایی درمان و مرخص شده‌اند و نفر سوم که روحانی بوده نیز حالش رو به بهبود بوده و در حال ترخیص است.