حمل سلاح در تگزاس قانونی می‌شود

کد خبر: 16977    تاریخ: شنبه، ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۵:۵۷    بازدید: 4به گزارش دیلی میل، به موجب یک قانون جدید در ایالت تگزاس آمریکا، حمل چاقو در خیابان‌ها دیگر غیرقانونی نخواهد بود و افراد می‌توانند هر نوع اسلحه سرد بُرنده را با خود به همراه داشته باشند.
در ماه ژوئن، فرماندار ایالت تگزاس، لایحه شماره 1935 مجلس نمایندگان آمریکا را به امضا رساند. به موجب این قانون از اول سپتامبر سال جاری میلادی، حمل هرگونه سلاح – شامل چاقو، شمشیر، قمه، نیزه و خنجر – می‌تواند آزادانه انجام شود.
این در حالی است که طبق قوانین کنونی در ایالت تگزاس، حمل چنین سلاح‌هایی در اماکن عمومی غیرقانونی است.
با این ‌که در آینده نزدیک حمل اشیایی مانند شمشیر سامورایی (کاتانا) در خیابان‌های تگزاس می‌تواند قانونی محسوب شود، در این لایحه محدودیت‌هایی بر مکان‌هایی که این سلاح‌ها قابل حمل خواهند بود، وضع شده است.
یکی از افسران در اداره پلیس آماریلو گفت این اسلحه‌ها به عنوان «چاقوهای با محدودیت مکانی» شناخته خواهند شد و در اماکنی مانند کلیساها، بیمارستان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها قابل حمل نخواهند بود.
علاوه بر این، شرکت‌ها می‌توانند تابلوهایی مبنی بر ممنوعیت حمل این اسلحه‌ها برای کارکنان خود نصب کنند.
«جان فرولو» - نماینده مجلس سنا که نگارش این قانون به دست وی انجام شده است – گفت دلیل ایجاد این قانون تنها ساده‌ کردن قوانین و کاهش محدودیت حمل چند نوع خاص از چاقوها بوده است.
کارشناسان همچنین اعلام کرده‌اند با این ‌که این چاقوها می‌توانند در شکار حیوانات مفید واقع شوند، افراد می‌توانند از این اسلحه‌ها در دفاع شخصی استفاده کنند.
یک مالک فروشگاه سلاح گرم در این‌باره گفت: «به نظر می‌رسد استقبال از چاقوهای دو سویه و چاقوهای جیبی برای دفاع شخصی افزایش یابد.»
وی همچنین درباره خطرات حمل چنین سلاح‌هایی گفت: «به طور معمول، حوادثی رخ می‌دهد و مردم از اسلحه‌های خود سوء استفاده می‌‎کنند. هرچه درباره سلاح گرم اتفاق می‌افتد، ممکن است برای چاقو نیز صادق باشد.»

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت