ثبت‌نام مخالفان قلابی برای ممانعت از نقد جدی وزرای پیشنهادی!

کد خبر: 19743    تاریخ: شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۱۹:۳۸    بازدید: 0روز پنج شنبه در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برای کابینه دوازدهم، وزرای پیشنهادی برای وزارتخانه‌های دفاع، جهاد کشاورزی و دادگستری و همچنین نمایندگان موافق و مخالف آنها به ایراد سخن پرداختند. برخی شنیده‌ها حاکی از ثبت‌نام نمایندگان موافق به عنوان مخالف است!
روز پنج شنبه (26 مرداد) بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم ادامه داشت.
در همین رابطه در جلسه صبح روز پنج شنبه مجلس شورای اسلامی، نمایندگان موافق و مخالف محمود حجتی، وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی سخنان خود را ایراد کردند.
محمد حسینی نماینده مردم تفرش به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی طی سخنانی، اظهار داشت: خالی شدن روستاهای کشور به طوری که در سرشماری سال 95 جمعیت روستایی ما به 25 درصد رسیده است و سن بالای افراد ساکن در روستاها به بیش از 40 سال رسیده است با اجرای سیاست شما به نام «مزرعه تا سفره» سفره آنها کوچکتر شده است.
بی‌برنامگی در مورد
پیاز و سیب زمینی
سیداحسن علوی، نماینده مردم سنندج در مجلس نیز به عنوان یکی دیگر از مخالفان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: آقای حجتی! عشایر یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اما 25 درصد تولید پروتئین و 35 درصد صنایع دستی ایجاد می‌کنند که متأسفانه شما هیچ موردی در برنامه خود در رابطه با عشایر قید نکردید. همچنین برنج آلوده به آرسنیک وارد کشور می‌شود، شما چرا جلوی واسطه‌گران و قاچاق را نمی‌گیرید؟ این‌یک خطای استراتژیک است. افزایش قیمت پیاز هم به خاطر این است که شما هیچ برنامه‌ای در این زمینه ندارید و کشاورز در یک فضای کاملاً ابهام‌آمیز کار می‌کند. یک زمانی سیب‌زمینی به‌قدری زیاد می‌شود و آن را امحاء می‌کنند، یک زمانی پیاز آن‌قدر زیاد می‌شود که روی دست کشاورز می‌ماند و مجبور است آنها را دفن کند، خب این برنامه‌ها به درد نمی‌خورد، کشاورزان واقعاً نابودشده‌اند.
موافقان وزیر جهاد کشاورزی
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در نشست علنی روز پنج شنبه مجلس طی سخنانی به  عنوان موافق محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، با بیان اینکه موضوع مصرف بهینه کود در برنامه آقای حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی وجود دارد، تاکید کرد: در موضوع رشد بخش کشاورزی باید بگویم در سال 91 این رقم 3/7 درصد بود که در سال 95 به 5/7 درصد افزایش یافت؛ همچنین در بخش تولید گندم از 9/3 میلیون تن به 14/3 میلیون تن رسیدیم، تراز تجاری بخش کشاورزی از شاخص‌های مهم آقای حجتی است، تسهیلات مکانیزاسیون به هزار و 69 میلیارد تومان افزایش یافته است، یکی از دغدغه‌های بخش کشاورزی مصرف بهینه آب است.
سخنان وزیر پیشنهادی
 برای جهاد کشاورزی
پس از طرح نظرات نمایندگان موافق و مخالف محمود حجتی وزیر پیشنهادی برای وزارت جهاد کشاورزی در کابینه دوازدهم در جایگاه قرار گرفت و به بیان سخنان خویش پرداخت.
حجتی در مورد صنایع چای گفت: صنعت چای کشور این افتخار را دارد که در طول 2-3 سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش تولید داشته‌ایم و هیچ چای داخلی در این دوره روی دست تولیدکنندگان در داخل کشور نمانده است. ما دیگر واژه‌ای تحت عنوان چای سنواتی در ارتباط با این 4 سال گذشته نداریم.
وی در مورد سیب‌زمینی بیان داشت: ما زیرساخت کم داریم اما در همین استان اردبیل ما سال 92 هشتاد هزار تن انباری 50هزار تن انبار فنی و سردخانه بیشتر نداشتیم. 800هزار تن هم تولید سیب‌زمینی داریم. و تا سال گذشته حدود 80 هزار تن سردخانه و انباری فنی به آن 50 هزار تن اضافه شد.260 هزار تن در دست ساخت است و اولین واحد فرآوری با ظرفیت60 هزار تن چند ماه گذشته به بهره‌برداری رسید و 100 هزار تن مجوز جدید هم صادر شده است. اینها کارهایی است که در صنایع تبدیلی ادامه دارد.
حجتی تصریح کرد: در این دوره 4 سال گذشته و تا سال 95 میزان تولید را از 97 میلیون تن به 118 میلیون تن رساندیم. مطلب بعدی در شاخص‌های کلان تراز غذای کشور است. بر اساس آمار گمرک ما در سال 92 تراز غذای کشور منهای 8/1 دهم میلیارد دلار بود. یعنی واردات غذا منهای صادرات غذا 8/1 دهم میلیارد دلار بود. علیرغم افزایش جمعیت و افزایش تقاضا اتفاقی که در سال 95 افتاد این عدد به منفی 3/09 میلیارد دلار یا صادرات بیشتر داشتیم یا واردات کمتر.
موافقان و مخالفان وزیر دادگستری
محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس،به عنوان مخالف با گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت دادگستری گفت: مناطق محروم با مشکلاتی در حوزه پزشکی قانونی مواجه هستند و اگر آقای آوایی برای این بخش برنامه‌ای نداشته باشد بنده با وزارت ایشان در وزارت دادگستری مخالف هستم.
حسن بهرامیان نماینده مردم نهاوند به عنوان موافق با ذکر این نکته که آوایی مدارج صلاحیت را در عرصه قضا به صورت پلکانی طی کرده و در 6 استان کشور و کلانشهرها مسئولیت قضایی داشته است، اظهار داشت: آقای آوایی در دولت اول آقای روحانی به عنوان معاون وزیر و رئیس‌سازمان ثبت احوال و نیز در دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری مشغول بوده است.
فرهاد تجری نماینده قصرشیرین در موافقت با وزیر پیشنهادی دادگستری، از او با عنوان «یکی از قضات با اخلاق کشور» یاد کرد و اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد نیز دیگر موافقی بود که آوایی را آشنا به مشکلات جامعه در حوزه قضائی دانست که تجربه و تخصص دارد.
سخنان وزیر پیشنهادی
 برای دادگستری
سید علیرضا آوایی وزیر پیشنهادی وزارت دادگستری در جلسه رای اعتماد در صحن علنی مجلس با بیان اینکه خوشحالم که از سوی دو قوه به عنوان وزیر پیشنهادی دادگستری انتخاب شدم، اظهارداشت: دادستان، رئیس‌دادگستری و قاضی بودم و مهم‌ترین برنامه‌ام در صورت رای تلاش برای ارتقای هرچه بیشتر وزارت دادگستری در راستای اهداف انقلاب است.
وزیر پیشنهادی دادگستری گفت که تثبیت روابط بین قوه‌قضائیه و مجلس از مهم‌ترین برنامه‌هایش است و استفاده از نظرات علما، حقوقدانان و اساتید علوم انسانی را محور اقدامات خود قرار می‌دهد.
وی همچنین به موضوع ارتقاء توانمندی در حوزه تعزیرات حکوتی‌اشاره و تصریح‌ کرد: در صورتی که حریم این حوزه پاسداری نشود بحث اقتصاد مقاومتی با چالش جدی مواجه می‌شود؛ بهنیه سازی سازمان تعزیرات امری بایسته و ضرورت ملی است. اصلاح قوانین، فرآیند و آیین رسیدگی به پرونده‌ها و یکپارچه سازی آیین‌نامه‌ها از محورهای مهم این امر است.
آوایی یادآورشد: شوراهای حل اختلاف از ضرورت‌های موجود نظام و کشور است و با همه توان در راستای تخصیص اعتبار شوراهای حل اختلاف اقدامات لازم را انجام می‌دهم.
وزارت دفاع
نمایندگان موافق سرتیپ امیر حاتمی گزینه پیشنهادی برای وزارت دفاع که روز چهارشنبه (25مرداد) در صحن مجلس به ایراد سخن پرداخته بود، روز پنج شنبه سخنرانی کردند. لازم به ذکر است که هیچ نماینده‌ای به عنوان مخالف با گزینه وزارت دفاع ثبت نام نکرده بود.
احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیئت رئیسه مجلس در سخنانی به عنوان موافق امیر حاتمی اظهار داشت: بنده امیر حاتمی را فردی ولایی می‌دانم، او با بیش از 30 سال خدمت در نیروهای مسلح همیشه خود را سرباز ولایت دانسته است. مشی امیر حاتمی الگوگیری از شهید صیاد شیرازی بوده است، امیر حاتمی مسئولیت‌های متنوعی در سطوح مختلف داشته است و به امور وزارت دفاع کاملاً مسلط است و شناخت کاملی از این وزارتخانه دارد.
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات نیز در موافقت با امیر سرتیپ حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دوستان متعددی از پاسداران با من تماس گرفتند و خواستند که از امیر حاتمی به عنوان برادر ارتشی‌شان حمایت کنند. نیروهای ارتش و سپاه به‌رغم اینکه در دو سازمان فعالند و حتی ممکن است بعضاً از باب «فستبقل خیرات» با هم رقابت‌ هم داشته باشند اما چنان با رفاقت کار می‌کنند که وقتی برادری از سپاه در رأس وزارت دفاع به کار گمارده می‌شود جانشینی از ارتش و زمانی که وزیری از ارتش در وزارت دفاع مشغول می‌شود معاونی از سپاه برای خود بر می‌گزیند.
تقدیر از سردار دهقان
نماینده مجلس با امضای نامه‌ای خطاب به حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت یازدهم از زحمات و تلاش‌های وی در کمک به اقتدار علمی، دفاعی، ملی و بین‌المللی قدردانی و تشکر کرده‌اند.
برپایه این خبر نمایندگان مجلس در این نامه که از سوی محمدحسین فرهنگی عضو هیئت‌رئیسه مجلس قرائت شد، خطاب به سردار دهقان خاطرنشان کردند: رشد جهشی تولید صنایع دفاعی در تسلیحات و تجهیزات نظامی و به ویژه قدرت موشکی تؤام با ارتقای نوآوری و فناوری‌های نوین و نوسازی بخشی از سامانه‌های دفاعی و صنعتی از اقدامات ارزشمند جنابعالی در وزارت دفاع بود که ضمن اثربخشی فراسرزمینی و فرازمانی، باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و افزایش قدرت بازدارندگی گشت.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه نامه خود از تلاش‌های وزیر دفاع دولت یازدهم در کمک به اقتدار علمی، دفاعی، ملی و بین‌المللی قدردانی و تشکر کرده‌اند.
ثبت نام برخی موافقان
 به عنوان مخالف!
به گزارش خبرگزاری فارس، شنیده‌ها حکایت از طراحی‌ ویژه بعضی طیف‌های حامی برخی وزرای پیشنهادی برای ممانعت از راهیابی نمایندگان مخالف این وزرای خاص به فهرست نهایی مخالفانی دارد که به قید قرعه اجازه نطق در پشت تریبون خانه ملت می‌یابند.
بر اساس این گزارش، این دسته از نمایندگان موافق، با هماهنگی طیفی، مأمور شده‌اند که به‌جای موافق، به‌عنوان مخالف وزیر پیشنهادی ثبت‌نام کنند تا شانس مخالفان واقعی را برای از قرعه بیرون آمدن تا حد ممکن کاهش دهند.
چند تن از نمایندگان مخالف بعضی وزرای پیشنهادی با اعلام این مطلب، تصریح کردند که زمانی مشاهده کرده‌اند نام حامیان این عده از وزرا به‌عنوان مخالف از سوی هیئت‌رئیسه اعلام شده است، به سراغشان رفته و از آنان خواسته‌اند که وقت خود را به مخالفان حقیقی وزیر مربوطه بدهند، موافقان «مخالف ثبت‌نام» کرده پاسخ داده‌اند که از سوی طیف‌هایی در مجلس به ما مأموریت داده‌ شده است تا به‌عنوان مخالف ثبت‌نام کنند.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت