شهدای مدافع حرم حماسه‌های دهه60 را تکرار کردند

کد خبر: 19748    تاریخ: شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۱۹:۳۹    بازدید: 2
همزمان با سالگرد ایام آزادی اسرای جنگ تحمیلی، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع «آزادگان اردوگاه موصل1» در خمین حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت.
جلیلی با طرح این پرسش که «چرا امروز اسارت را با آزادگی معنی می‌کنیم؟» گفت: زیرا شما مفهوم اسارت را با آزادگی برابر کردید. شاید دشمن بتواند جسم را به بند بکشد، اما روح و اراده انسان‌ها بزرگتر از آن است که چند دولت زبون آن را به اسارت بکشند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به همین خاطر دشمن تمام تلاشش را به کار برد تا دهه 60 تکرار نشود اما 30 سال بعد، نسل جوان در دهه 90، آزادگی‌ها و حماسه‌سازی‌های دهه 60 را تکرار می‌کند. به همین خاطر می‌بینید شهید حججی اسیر است، اما دشمن را به اسارت می‌کشد. دنیا یک تصویر اسارت از او می‌بیند اما او پیام مقاومت و آزادگی را مخابره می‌کند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: شهید حججی هم مانند شما عزیزان نشان داد در حضیض هم می‌توان عزیز بود. پیام شهید حججی برای دشمنان این است که هر چقدر هم تلاش کنند که انقلاب ادامه پیدا نکند، اما در دهه 90، حماسه‌های دهه 60 تکرار می‌شود.
جلیلی اظهار داشت: شهید حججی در داخل حجت را بر همه کسانی که تردید دارند با مقاومت می‌شود پیشرفت کرد تمام کرد و اگر امنیت دهه 60 با شهدا و آزادگان محقق شد، امنیت امروز ما با شهادت شهید حججی‌ها و مدافعان حرم محقق می‌شود.
وی گفت: دشمن چرا به تحریم ادامه می‌دهد؟ چون می‌داند هر جا اراده ملت ما برخلاف اراده آنها بوده، شکست خورده‌اند. اوباما بعد از هشت سال در بیانیه پایان دوران ریاست جمهوری خود می‌گوید ما پیروزی‌های بزرگی بدست آوردیم اما در «سوریه» نتوانستیم موفق بشویم چون جمهوری اسلامی اجازه نداد!جمهوری اسلامی کیست؟ همین شهید حججی‌ها هستند.
جلیلی خاطرنشان کرد: امروز کسی نمی‌تواند انکار کند که اگر کشور ما امنیت دارد مدیون شهدای مدافع حرم است اما این امنیت برای چه تامین می‌شود؟ این امنیت برای تعالی ملت و پیشرفت کشور و اهداف انقلاب است. نمی‌توانیم خود را مدیون شهدا بدانیم اما هدف آنها را فراموش کنیم! شهدا امنیت را برای ما به ارمغان آوردند که کشور ما یک جامعه نمونه برای جهانیان بشود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امنیت برای این نیست که عده‌ای زیر سایه آن فساد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی داشته باشند.امنیت برای تحقق آرمانها، عدالت و از بین بردن فقر و فساد و تبعیض است. شهدا امنیت را به ملت خود تقدیم کردند تا این اهداف بزرگ محقق بشود.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت