دولت از حامیان فتنه در پست‌های کلیدی استفاده نکند

کد خبر: 19749    تاریخ: شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۲۱:۱۳    بازدید: 1به گزارش فارس،‌ آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌‌های نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه از شهادت شهید حججی و خون پاک او باران رحمت در کشور ما بارید و کشور عطر ایثار و شهادت به خود گرفت، بیان داشت: شهید حججی از رویش‌های انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: به تعبیر شهید بهشتی انقلاب مثل یک قطار است که در هر ایستگاه عده‌ای از آن پیاده شده و عده‌ای بر آن سوار می‌شوند و در انقلاب اسلامی نیز کسانی بریدند.
امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه شهید حججی متولد سال 1371 بوده و نسل سوم انقلاب محسوب می‌شود، گفت: یکی از پیام‌های شهادت شهید حججی این بود که اگر نسل دوم و سوم انقلاب در دفاع از آن پرانگیزه‌تر از نسل اول نباشند، همانند آنها هستند.
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: این همه آوازه‌ای که شهدای مدافع حرم دارند، ناشی از اخلاص آنان است، همه عزیزند، همه نور چشم ما هستند، اگر مخلص نبودند که هدیه شهادت را به آنان نمی‌دادند، این تجلیل‌ها را شهید حججی از اخلاص خود دارد.
وی با یادآوری اینکه شهید حججی دو سال پیش به مادر خود التماس می‌کند که اجازه دهد تا به صف مدافعان حرم بپیوندد،‌ گفت: از زبان شما مردم از فرماندهان رشید سپاه اسلام به‌ویژه حاج قاسم سلیمانی تشکر می کنم که گفتند ما از داعش انتقام می‌گیریم؛ آفرین! در این عرصه شما تجلی صفت منتقم خدا هستید.
امام جمعه موقت تهران با ذکر این نکته که هرگاه سپاه می‌گوید انتقام می‌گیرد دشمن باید یقین بداند که انتقام سختی در انتظارش است، این انتقام را عین مهر و عطوفت خواند و افزود: ما منتظر آنیم که خشم و غضب و قهر خدا توسط این بازوهای پرتوان ایران اسلامی بر داعش جنایتکار فرود آید.
عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از تحلیل‌های خود درباره شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی، اظهار داشت: جریان داعش 4 عنوان فقهی اعدامی دارد: مفسد فی‌الارض،‌ محارب با خدا و رسول، باغی و ناصبی از این رو قلع و قمع اینها واجب شرعی است.
آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه داعش بدترین جنایات را با شعار «الله اکبر» انجام می‌‌دهد، گفت: در طول تاریخ این جنایتی که داعش می‌کند هیچکس تکبیرگویان نکرده است؛ مسلمان را می‌کشند و الله‌اکبر سر می‌دهند؛ لعنت خدا بر آنان که چنین خیانتی به اللهی دارند که سوء‌استفاده از نام مقدسش می‌کنند.
استاد درس خارج حوزه علمیه با نامسلمان خطاب قرار دادن داعشی‌ها، ابراز داشت: خون شهید «کوثر» است و سردار جعفری فرمانده سپاه نیز گفت که 30 هزار مانند شهید حججی داریم.
وی ادامه داد: صاحب قلم‌ها! صاحبان سایت‌ها! صاحبان کانال‌ها! مراقب باشید از خطوط قرمز عبور نکنید! من از شورای نظارت بر مطبوعات تشکر می‌کنم که با آنها که توهین به این خون‌های پاک نمودند برخورد کردند.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه عرصه کلان خدمت در اختیار وزرای منتخب آینده قرار خواهد گرفت، خطاب به آنان، گفت: به این مردم خدمت کنید، جناح‌مدار و حزب‌مدار نباشید بلکه خدمت‌مدار باشید؛ اینکه عرصه این خدمت در اختیار شما قرار گرفته نعمت الهی است و شکر این نعمت خدمت است.
امام جمعه موقت تهران با یادآوری دو توصیه مقام معظم رهبری به همه دولتمردان، اظهار داشت: اولین توصیه ایشان این است که متدینین را نرانید و به آنان الفاظی چون تندرو و افراطی به آنها اطلاق نکنید چرا که روز حادثه همین‌ها به کار خواهند آمد.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نباید کسی که متدین و درستکار است فقط به این دلیل که به کاندیدای رقیب رای داده است از کار بیکار شود. به صراحت این سخن را می‌گویم البته نمی‌گویم که برکنار شده یا نشده است برای آینده می‌گویم.
وی ادامه داد: دومین توصیه این بود که فتنه خط قرمز است و از حامیان فتنه در پست‌های کلیدی استفاده نکنید.
آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه دولت دوازدهم،‌ دولتی مشروع است، گفت: همه دولت‌های بعد از انقلاب با تنفیذ ولایت دولت‌های مشروع‌اند و ما وظیفه حمایت ناصحانه از هر سه قوه داریم، ناصحانه یعنی اینکه خوبی‌ها را ببینیم و احسنت بگوییم و موارد نقد را هم سازنده نقد کنیم چرا که اپوزیسیون دولت بودن در جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد و هیچیک از متدینین و انقلابیون در کشور ما اپوزیسیون نیستند.
امام جمعه موقت تهران به مسئله نژاد‌پرستان در آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: دیدیم و شنیدیم که نژادپرستان کشتند و غارت کردند و از همه عجیب‌تر اینکه رئیس‌جمهور آمریکا که باید حافظ منافع مردم باشد این جنایت را محکوم نکرده است؛ اگر این زیر پا گذاشتن حقوق بشر نیست پس زیر پا گذاشتن بشر چیست؟
وی با تأکید بر اینکه آمریکا در خط مقدم نقض حقوق بشر است و باید بابت اظهارنظر درباره حقوق‌ بشر در دیگر کشورها خجالت بکشد، گفت: این داعشی که خود پروریدند و ماری که خود در آستین پرورش دادند در اسپانیا جنایت می‌کند و هنوز هم که هنوز است شهید عزیز ما حججی را آمریکایی‌ها کشتند و اگر بشریت به‌ویژه کشورهای اروپایی می‌خواهند از این بلا برهند باید بر دولت‌هایشان فشار بیاورند تا دست از حمایت‌هایشان از این جنایتکاران بردارند.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت