کتاب «منظومه فکری آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای» منتشر شد(اخبار ادبی و هنری)

کد خبر: 19755    تاریخ: شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۲۱:۱۶    بازدید: 1


«منظومه فکری آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای» به قلم عبدالحسین خسروپناه و جمعی از پژوهشگران و از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قالب یک کتاب
منتشر شد.
«منظومه فکری حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‌ای» در چهار بخش نظام‌های بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام تدوین شده است. نظام بینشی شامل منطق فهم اسلام، خداشناسی توحیدی، ولایت‌شناسی، اسلام‌شناسی، جهان‌شناسی اسلامی و انسان‌شناسی اسلامی است. نظام‌های منشی و رفتاری شامل نظام معنویت اسلامی، اخلاق اسلامی، نظام تربیتی اسلام و نظام عبادی اسلام است. نظام‌های اجتماعی اسلام شامل نظام فرهنگ اسلامی، نظام علمی‌ اسلام، نظام مدیریت اسلامی، نظام سیاست اسلامی، نظام اقتصاد اسلامی، نظام حقوق اسلامی، نظام امنیتی ـ دفاعی اسلام است و اهداف اجتماعی اسلام شامل استقلال اسلامی، عدالت اسلامی و پیشرفت اسلامی است.
این اثر نشان می‌دهد که فرمایشات معظم‌له از نظام هماهنگی برخوردار است به‌گونه‌ای که اجزایش یک کل نظام‌مند را تشکیل می‌دهد که ادامه‌دهنده گفتمان فکری علمای گذشته و استمراربخش گفتمان امام خمینی(ره) است و با رویکرد اجتهادی به مسائل معاصر می‌پردازد.
با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت