از کربلا تا قدس؛ در شانزده سالگی(حدیث دشت عشق)

کد خبر: 19759    تاریخ: شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۵۱:۰۱    بازدید: 2


سيدابوطالب جعفرپور در سحرگاه روز  18مرداد سال  1347در روستاي بارکوسرا از حومه لاهيجان چشم به جهان گشود. دوران ابتدايي تا کلاس چهارم را در آن روستا گذراند، در سال  1356 به همراه خانواده به بندر کياشهر آمد. دوره راهنمايي را در اين شهر مشغول شد، در ايام تعطيل به روستا پيش پدربزرگ برمي‌گشت چون هر دو به هم علاقه فراوان داشتند در پاييز سال 1362 ايشان براي کار به تهران رفتند و چند ماهي مشغول شدند.
زمان جنگ تحميلي بود پسردايي ايشان اسماعيل علي اکبري در اسفند آن سال به شهادت رسيدند ايشان پس از شهادت او و مراسم تدفين تصميم گرفتند به جبهه بروند و با اصرار زياد راهي آموزش نظامي شدند و عقيده داشتند که اگر به جبهه نرود تفنگ شهيد اسماعيل روي زمين خواهد ماند پس از آموزش به جبهه مريوان رفتند و در مدت کمتر از دو ماه در خرداد 1363در سن شانزده سالگي در منطقه چناره به درجه رفيع شهادت نايل آمدند.
بخشی از وصیت‌نامه شهید:
پدر و مادر مهربانم من به اين دليل سوي جبهه عازم مي‌شوم كه به نداي هل من ناصر ينصرني امام لبيك بگويم و مثل اهل كوفه نباشم و اسلام را در تمام جهان به ياري مسلمين صادر كنيم و مي‌روم كه كربلا به زودي به ياري امام زمان(عج) و با رهبري امام‌ خميني(ره) همراه با رزمندگان دلير شجاع آزاد كنيم و از آنجا به سوي قدس رويم تا اسلام را با رهبري امام ‌خميني و به ياري امام زمان در تمام جهان صادر كنيم و تا آخرين قطره خون دفاع از ناموس و دين و مذهب خود خواهيم كرد.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت