اتاق بازرگانی استان مرکزی تمام تلاش خود را برای ارتقاء روابط تجاری فیمابین و نیز اجرایی شدن مذاکرات به کار می‌گیرد

کد خبر: 2    تاریخ: شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۲۴:۳۷    بازدید: 16

اتاق بازرگانی استان مرکزی تمام تلاش خود را برای ارتقاء روابط تجاری فیمابین و نیز اجرایی شدن مذاکرات به کار می‌گیرد

نشست مشترک علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و محمدرضا جعفری رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی با رییس اتاق بازرگانی جمهوری خلق چین و رییس مرکز سرمایه گذاری کشور چین برگزار گرديد.

در این نشست که در محل اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری خلق چین حوزه بین الملل بخش خصوصی نمایندگی جمهوری اسلامی واقع در ساختمان نیاوران این نمایندگی برگزار شد علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی از بهبود وضعیت اقتصاد بعنوان یکی از اولویت‌های دولت نام برد و گفت آمادگي داریم تا در زمینه ارتقاء سطح همکاری‌های دو جانبه تلاش مضاعف داشته باشیم.

وی گفت: استان مرکزی بعنوان استان صنعتی کشور دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‎های بالقوه ای است که کمک طرف چینی را برای بالفعل شدن می‌طلبد.

در ادامه محمدرضا جعفری رئيس اتاق بازرگاني اراک گفت: استان مرکزی یکی از استان‌های صنعتی کشور با با صنایع متنوع می‌باشد که کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب محسوب می‌شود.

وی از تلاش اتاق بازرگانی اراک برای بازارسازی و بازاریابی واحدهای زیرمجموعه خود یاد کرد و گفت: با توجه به پروژه های موجود در استان برای سرمایه‌گذاری مشترک از شرکت های چینی دعوت می نماییم تا از نزدیک با این صنایع و پروژه ها آشنا شوند و با انتقال اطلاعات به شرکت‌های چینی آنها را برای سرمایه‌گذاری مشترک ترغیب نماییم.

رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه شهر گوانگجو بعنوان پایتخت صنعتی کشور چین محسوب می‌شود و شهر اراک نیز با همین عنوان در ایران شناخته شده است، اتاق بازرگانی اراک تمام تلاش خود را در راستای ارتقاء سطح روابط تجاری فیمابین و نیز اجرایی شدن مذاکرات به کار می‌گیرد.

رییس اتاق بازرگانی جمهوری خلق چین نیز از ملاقات با نمایندگان دولتی و خصوصی در یک زمان اظهار خرسندی کرد و گفت: کشور چین نیز آمادگی خود را برای همکاری در پروژه های قابل سرمایه‌گذاری در کشور ایران و حتی اعطای وام‌های نرم به شرکت‌های ایرانی اعلام می نماید و این مهم انجام نمی‌گیرد مگر با بررسی و کارشناسی میدانی.

لاز م به ذکر است پیرو این نشست و با دعوت بعمل آمده و هماهنگی انجام شده، رییس اتاق بازرگانی چین و هییت همراه به جهت ملاقات با استاندار مرکزی، آشنایی و بازدید از واحدهای تولیدی صنعتی استان و همچنین نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی به این استان سفر کردند.