فروش خودروهای متروکه بالای 2500 سی‌سی ممنوع شد

کد خبر: 21562    تاریخ: پنجشنبه، ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۲۰:۴۱    بازدید: 3


به گزارش فارس، گمرک جمهوری اسلامی در مورد خودروهای متروکه پرمصرف و با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی بخشنامه صادر کرد.
در این بخشنامه که به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده آمده است: «براساس تصویب‌نامه 23 شهریور 93 هیئت وزیران، ورود و ترخیص خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی امکان‌پذیر نبوده و در صورت شمول مقررات متروکه، قابل عرضه به بازار نیست. همچنین تصریح شده است: «ضمن تأکید مجدد بر لزوم اتخاذ تدابیر کنترلی لازم در این زمینه و اجرای دقیق مصوبه دولت تا وصول پاسخ استعلامات صورت گرفته از مراجع قانونی ذی‌ربط دستور فرمایید از تحویل خودروهای بالای 2500 سی‌سی متروکه به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی جهت عرضه در داخل کشور خودداری و صرفا امکان مرجوع نمودن خودروهای مذکور به خارج کشور (توسط صاحب خودرو و یا خودرویی که تشریفات متروکه آن انجام شده است توسط سازمان مربوطه) با رعایت کامل قوانین و مقررات امکان‌پذیر است.»
گفتنی است، پیش از این رئیس سازمان اموال تملیکی از فروش خودروهای متروکه خبر داده بود که برخی از خودروهای پورشه نیز براساس رأی دیوان عدالت اداری، مجوز فروش دریافت کرده بودند.
شایان ذکر است که هرچند این اقدام گمرک درخور توجه است، اما باید به این نکته توجه شود که هم‌اکنون بسیاری از خودروهای لوکس و گران‌قیمت با تکنولوژی‌های جدید و کمتر از 2500 سی‌سی تولید می‌شود که در بازار ایران هم وجود دارد. لذا باید مصوبه هیئت وزیران مورد بازبینی قرار گرفته و اصلاحاتی در شرایط ممنوعیت‌ها صورت پذیرد.

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت