کارکنان شبکه ریلی لندن دست از کار کشیدند، یک میلیون مسافر سرگردان شدند

کد خبر: 4759    تاریخ: چهارشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۱۲:۲۸    بازدید: 2
اعتصاب کارکنان متروی لندن در حالی شروع شده که کارکنان راه‌آهن جنوبی انگلیس نیز دست از کار کشیده بودند که این مسئله نیز باعث بروز اختلال و سرگردانی دست‌کم یک میلیون نفر از مسافران انگلیسی در این مسیر شده است.
خبرگزاری  ایرنا در این باره نوشته، «این اعتصاب باعث تعطیلی برخی از خطوط مترو و ایستگاه‌های آن و ایجاد اختلال و تاخیر فراوان در دیگر خطوط شد. این اعتصاب سفر یک میلیون‌ نفر از مسافران شهری در لندن را تحت تاثیر قرار داد. با وجود اختصاص اتوبوس‌های اضافی از سوی سازمان حمل و نقل شهری لندن، روز گذشته و در ساعات اوج رفت و آمد شهری، صف‌های طولانی در ایستگاه‌های اتوبوس تشکیل شد و بسیاری از مردم مجبور شدند با پای پیاده یا با دوچرخه و یا خودروی شخصی به محل کار خود بروند.» اتحادیه صنفی «آر.ام.تی» که بیشتر کارکنان متروی لندن را نمایندگی می‌کند، در ماه بهمن نیز یک ‌اعتصاب دو روزه را برگزار کرد که طی آن بخش اعظم خدمات شرکت متروی لندن تعطیل یا مختل شد. پس از آن اعتصاب، مذاکرات متعددی میان نمایندگان کارکنان و مقامات سازمان حمل و نقل شهری لندن و شرکت مترو برگزار شد ولی طرفین نتوانستند به توافقی دست یابند و دور آخر مذاکرات بدون نتیجه پایان یافت.
کارکنان متروی لندن در اعتراض به شرایط بد شغلی و معیشتی این اعتصاب را انجام دادند.
شبکه ریلی جنوبی ( اس آر) که متعلق به شرکت ریلی بریتیش است، شهر لندن را به سواحل کانال مانش، سواحل جنوب غربی، سواحل جنوبی و استان «کنت» متصل می‌کند. گفته می‌شود روزانه بیش از 300 هزار نفر از خدمات این شبکه ریلی استفاده می‌کنند. شبکه متروی لندن نیز، قدیمی‌ترین شبکه حمل‌و‌نقل زیرزمینی در جهان به‌شمار می‌آید که در حال حاضر یکی از شلوغ‌ترین متروهای جهان نیز می‌باشد و اعتصاب در این بخش موجب  هرج‌و‌مرج و سرگردانی بسیاری از مردم می‌شود.