اعتراف صریح موشه‌یعلون به حمایت اسرائیل از تروریست‌ها در سوریه

کد خبر: 4760    تاریخ: چهارشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۱۲:۲۹    بازدید: 2منابع خبری اعلام کرده‌اند که کانال دو تلویزیون اسرائیل تصاویر ویدئویی مربوط به سخنان «موشه یعلون» را منتشر کرده که در آن، «یعلون» در مورد همکاری اسرائیل و گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه در منطقه «جولان» حرف می‌زند. غرب و رژیم صهیونیستی به تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه «گروه‌های مسلح» یا «شورشیان مسلح» می‌گویند.تحلیلگر امور نظامی کانال دوم تلویزیون اسرائیل درباره سخنان یعلون گفته: «این نخستین بار است که اسرائیل به هماهنگی و همکاری امنیتی با گروه‌های مخالف (دولت) سوریه در منطقه جولان و استقرار این گروه‌ها در طول مرز اذعان می‌کند.»یعلون از 2013 (1391) تا 20 مه 2016 (31 اردیبهشت گذشته) وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بود. در این گزارش به زمان اظهارات یعلون اشاره نشده است.
حمله جنگنده رژیم صهیونیستی
به گزارش تسنیم، یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی نظامیان سوریه را در نزدیکی ارتفاعات «قلمون» هدف قرار داد. به گفته یک مقام سوری هدف از این بمباران، تقویت روحیه تروریست‌ها در این منطقه بوده است. در ارتباط با تلفات احتمالی این حمله، گزارشی نرسیده است. ماه گذشته نیز یک بالگرد رژیم صهیونیستی مواضع نیروهای سوریه را در «قنیطره» هدف قرار داده بود.
آزادسازی غرب تدمر
خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز نوشته نیروهای ارتش سوریه مناطق «طرفه الشرقیه» و «طرفه الغربیه» واقع در غرب شهر «تدمر» را از لوث عناصر داعش پاکسازی کردند.شهر باستانی تدمر در استان «حمص» قرار دارد. این شهر 30 اردیبهشت سال 1394 به اشغال تروریست‌های داعش درآمد، و هشتم فروردین 95 توسط نیروهای دولتی آزاد شد. اما باز در 21 آذر سال جاری به دست عناصر داعش افتاد.
درگیری میان تروریست‌ها
گروه «جیش خالدبن ولید» که هم‌پیمان داعش است، با هفت گروه تروریستی دیگر در غرب «درعا» درگیر شده است. آن‌طور که خبرگزاری فارس نوشته این درگیری هلاکت 65 نفر از عناصر دو طرف را به دنبال داشته است. درعا در جنوب سوریه واقع شده است.
سیاست‌های ضد و نقیض ترامپ
رویترز نیز خبر داده که سازمان «سیا» کمک‌های مالی به (تروریست‌های) ارتش آزاد سوریه را «موقتاً» قطع کرده است.همزمان، سخنگوی پنتاگون خبر داده، آمریکا در حال حاضر به دنبال همکاری بیشتر با روسیه در سوریه نیست. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که آمریکا در سوریه بالآخره جانب تروریست‌ها را خواهد گرفت. این درحالی است که واشنگتن در قبال کردها و ترکیه در سوریه نیز سیاست مشخصی ندارد.
مذاکرات ژنو- 4
هیئت‌های دولت سوریه و مخالفان دیروز برای شرکت در نشست «ژنو- 4» که امروز آغاز می‌شود وارد سوئیس شدند. هیئت دولت سوریه را «بشار جعفری» رهبری می‌کند و هیئت 22 نفره مخالفان نیز به ریاست «نصر الحریری» به سوئیس رفته است.دیروز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در ارتباط با مذاکرات ژنو-4 گفته: «از نظر مسکو ترکیب در نظر گرفته شده برای شرکت در نشست صلح سوریه در ژنو می‌تواند سازنده و قابل قبول باشد، هر چند فهرست گروه‌های معارض سوری می‌توانست جامع‌تر باشد و گروه‌های بیشتری را شامل شود.»

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت