دولت موظف به ایجاد سامانه انصراف از دریافت یارانه برای «امور خیر» شد

کد خبر: 5862    تاریخ: يكشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۰۵:۱۷:۲۸    بازدید: 26

دولت موظف به ایجاد سامانه انصراف از دریافت یارانه برای «امور خیر» شد

دولت موظف به ایجاد سامانه انصراف از دریافت یارانه برای «امور خیر» شد
ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را موظف به ایجاد «سامانه انصراف از دریافت یارانه» در سال آینده کردند.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست علنی شنبه-14 اسفند-که به بررسی بندهای درامدی لایحه بودجه ۱۳۹۶ کل کشور اختصاص دارد، بند الحاقی به تبصره ۱۴ لایحه (تبصره هدفمندسازی یارانه‌ها) را تصویب و دولت (سازمان هدفمندی یارانه‌ها) را نسبت به ایجاد سامانه انصراف از یارانه‌ها برای اختصاص به امور عام‌المنفعه مکلف کردند.

بر اساس این بند الحاقی«به منظور افزایش مشارکت مردمی در عرصه‌های اجتماعی حضور نیکوکارانه و خیرخواهانه مردم در تقویت زیرساخت‌های عمومی و فعالیت‌های عام‌المنفعه در حوزه‌های علمی، دانشگاهی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی، اشتغال‌زائی و کارآفرینی، دولت موظف است درصورتی که گروههای پانصد نفری مردمی با رضایت نسبت به اهداء یارانه ماهانه خود به امور فوق در شهر یا روستای مشخص مبادرت کنند، نسبت به واریز ماهانه مبلغ یارانه پرداختی به آنها به امور و منطقه مربوطه اقدام کند. آیین‌نامه اجرائی این بند ظرف مدت سه‌ماه با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها موظف است همزمان با تصویب آیین‌نامه نسبت به تهیه سامانه مناسب برای اعلام رضایت متقاضیان جهت اهداء یارانه خود به موضوعات مذکور اقدام کند.»

 

با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت