اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی آن طور که باید و شاید انجام نشد

کد خبر: 6640    تاریخ: يكشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۳۳:۳۰    بازدید: 5


حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه‌های آخرین نمازجمعه قم در سال 95 که با حضور گسترده مردم انقلابی در مصلای قدس این شهر برگزار شد، افزود: رهبر معظم انقلاب در جلسه اخیر خبرگان از کاستی‌ها در اقدام و عمل در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اعلام نارضایتی کردند که باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.
وی با اشاره به رکود در بخش صنعت و تولید کشور، اظهار داشت: مسئولین کشور در حوزه صنعت، تجارت و اقتصاد باید با برنامه‌ریزی دقیق، مشکلات را از پیش پای اقتصاد کنار بزنند و این مهم با همت بلند قابل دسترس است.
رئيس جامعه المصطفی العالمیه پیشرفت بخش‌ها و صنایع دفاعی را قابل تقدیر و ارزنده دانست و گفت: این مسئله نشان می‌دهد که در حوزه‌های دیگر هم می‌توان مشکلات را برطرف و از تنگناها عبور کرد.
خطیب جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز سالروز تأسیس حوزه علمیه قم را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه این ایام سالروز حمله وحشیانه رژیم طاغوت به مدرسه فیضیه است، اظهار داشت: حوزه علمیه همه مشکلات را به جان خرید و ایستادگی کرد تا سرانجام با تفضل الهی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
وی افزود: امروز هم حوزه، انقلابی‌تر از گذشته همپا با مراجع معظم تقلید و علما بر سر پیمان خود با انقلاب که پیمان الهی است، ایستاده و عقب نخواهد نشست.
حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی در ادامه به انواع و اقسام توطئه‌های مستکبرین و همپالگی‌های منطقه‌ای‌شان علیه انقلاب اسلامی و محور مقاومت اشاره کرد و بیان داشت: امسال بیش از سال‌های قبل شاهد رفع مشکلات و بهبود وضعیت محور مقاومت هستیم و این ثمره مجاهدت با محوریت گفتمان انقلاب اسلامی است.
امام جمعه قم همچنین سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) را به عموم محبین خاندان رسالت و امامت تبریک گفت و با بیان اینکه نگاه اسلام به جایگاه زن نگاهی مترقی و حقیقی و براساس توانمندی‌های زن استوار است، تصریح کرد: مسیری که امروز تمدن غرب مقابل زنان قرار داده است، جز تباهی آنان سرانجامی نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: همه ما باید به شکرانه نعمت‌های خداوند محرومین و مستمندان را یاری دهیم و ستادهای نوروزی نیز در خدمت به مسافران به ویژه زائران حضرت معصومه(س) کوشا باشند.


با کانال ما همیشه بروز باشید

جدیدترین ها

آمار سایت